česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká rozvojová pomoc opět slaví úspěch

Dne 13. října 2016 byly na prištinské radnici prezentovány výsledky českého rozvojového projektu, který umožnil lékařskou prohlídku 11 000 kosovských dětí. Českému velvyslanci Ivu Šilhavému se na ní dostalo poděkování z úst starosty Prištiny Shpenta Ahmetiho za vytrvalou podporu České republiky kosovskému zdravotnictví. Velvyslanec Ivo Šilhavý ve svém projevu vyzdvihl zdravotnictví jako prioritní oblast české rozvojové spolupráce v Kosovu.
 

Zpráva hodnotící výsledky českého malého lokálního rozvojového projektu vysoce vyzdvihla jeho přínos pro školáky prištinské municipality a explicitně zmínila, že se podařilo výrazně zlepšit dramatickou situaci z roku 2014.

V průběhu realizace projektu „Podpora zdravotnických zařízení municipality Priština při zjišťování a včasné intervenci při očních a dalších zdravotních problémech u dětí“ byla všem dětem v prvních, pátých a devátých třídách základních škol v municipalitě Priština poskytnuta lékařská vyšetření, která napomohla odhalit zdravotní problémy a na základě včasné diagnostiky zajistila odpovídající léčbu.

Hlavním realizátorem projektu byla municipalita Priština, která ve spolupráci s relevantními zdravotnickými zařízeními sestavila a proškolila osm mobilních lékařských týmů, které v roce 2015 provedly zdravotní prohlídku téměř 11 000 dětí a založily jim elektronické zdravotní karty.

Výsledky projektu prezentovali epidemiolog MUDr. Nexhmedin Hoti z Centra rodinné zdravotní péče v Prištině a MUDr. Teuta Hoxha z ministerstva zdravotnictví, kteří se osobně na projektu podíleli. Prezentace se účastnil Shpent Ahmeti, starosta Prištiny, Arben Vitia, ředitel odboru zdravotní a sociální péče municipality Priština, a zástupci odborné veřejnosti a médií.

Galerie


Czech Development Aid turns successful again