česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Priština
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference k projektu „Společně pro sociální inkluzi v Kosovu“

V Prištině se dne 12. prosince 2018 uskutečnila konference pořádaná českou nevládní organizací Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. Tu na konferenci zastupoval její výkonný ředitel Miroslav Dvořák. Konference byla závěrečnou aktivitou projektu „Společně pro sociální inkluzi v Kosovu“, finančně podpořeného Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce pro rok 2018. Projekt realizovala česká nevládní organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. ve spolupráci s partnerskou organizací Civil Rights Program Kosovo. Konference v Prištině se zúčastnili zástupci kosovské veřejné správy a zástupci nevládního sektoru. Na úvod konference vystoupil také vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Kosovu Pavel Bílek.

 

Konference

Konference

Projekt byl zaměřen na zlepšení sociálního a právního postavení Romů, Ashkali a Egypťanů v Kosovu prostřednictvím efektivní implementace Strategie sociálního začleňování Romských a Ashkali komunit (2017-2021). Na konferenci byly zhodnoceny poznatky z
workshopů, které se konaly v květnu tohoto roku v Prištině a v Prizrenu a také ze studijní cesty do České republiky.

Konference

Konference

Představitelé obou organizací realizujících projekt se společně s VZÚ ČR Pavlem Bílkem večer zúčastnili večeře, kterou uspořádal kosovský ombudsman Hilmi Jashari.

Konference

Konference

 

Konference

Konference