česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malý lokální projekt umožnil lékařskou prohlídku 11.000 kosovských dětí

V rámci monitoringu malých lokálních rozvojových projektů, které Česká republika implementuje v Kosovu, navštívil velvyslanec České republiky pan Ivo Šilhavý dne 18. března 2015 základní školu Hasana Prishtiny.

V průběhu realizace projektu „Podpora zdravotnických zařízení municipality Priština při zjišťování a včasné intervenci při očních a dalších zdravotních problémech u dětí“ jsou všem dětem v prvních, pátých a devátých třídách základních škol v municipalitě Priština poskytnuta lékařská vyšetření, která mají pomoci odhalit případné zdravotní problémy a na základě včasné diagnostiky zajistit odpovídající léčbu.

Hlavním realizátorem projektu je municipalita Priština, která ve spolupráci s relevantními zdravotnickými zařízeními sestavila a proškolila osm mobilních lékařských týmů, které v následujících týdnech provedou zdravotní prohlídku téměř 11.000 dětí a založí jim elektronické zdravotní karty.

Během rozhovoru s Arbenem Vitiou, ředitelem odboru zdravotní a sociální péče municipality Priština, epidemiologem MUDr. Nexhmedinem Hoti z Centra rodinné zdravotní péče v Prištině a MUDr. Teutou Hoxha z ministerstva zdravotnictví, kteří se osobně na implementaci projektu podíleli, a zástupcem ředitele školy Hasana Prishtiny Safetem Zogiani sdíleli zástupci českého velvyslanectví s kosovskými partnery zkušenosti z oblasti zdravotní péče.

Galerie


Medical project