česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí Petr Drulák navštívil Kosovo

Ve dnech 3. a 4. června 2015 navštívil Kosovo náměstek ministra zahraničních věcí Prof. Petr Drulák. Během své návštěvy jednal náměstek Drulák s kosovskými představiteli i s vůdčími osobnostmi mezinárodních misí v zemi.

První den návštěvy proběhly konzultace s ministrem pro integraci do EU Bekimem Çollaku, jejichž hlavními tématy byly bilaterální vztahy a aktuální vnitropolitické otázky. S předsedou zahraničního výboru kosovského parlamentu a bývalým ministrem zahraničních věcí Enverem Hoxhajem náměstek  Drulák diskutoval o aktuálním politickém vývoji v zemi a o dialogu mezi Prištinou a Bělehradem. Posléze vystoupil náměstek Drulák na University of Business and Technology (UBT) s přednáškou na téma "Střední Evropa a západní Balkán v evropských politikách", které se zúčastnilo na 100 studentů. Během prvního dne návštěvy se náměstek Drulák sešel rovněž se šéfem mise EULEX Gabrielem Meucci, se kterým hovořil o působení mise v zemi, a později také s arcijáhnem dečanského kláštera Otcem Savou, který náměstka Druláka seznámil se svým vnímáním aktuálních politických témat v Kosovu. V Mitrovici navštívil náměstek Drulák české příslušníky mise EULEX, kteří působí v rámci Podpůrné policejní jednotky (Supplementary Police Unit).

Dne 4. června se uskutečnilo setkání s bývalým prezidentem Fatmirem Sejdiu.  Svoji pracovní návštěvu Kosova uzavřel náměstek Drulák jednáním se zvláštním představitelem generálního tajemníka OSN v Kosovu Faridem Zarifem. Farid Zarif mimo jiné seznámil náměstka Druláka se současnou rolí mise v Kosovu.

Galerie


Deputy Minister Drulak in Kosovo