česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ředitel České rozvojové agentury v Kosovu

Ve dnech 5. až 7. listopadu 2014 proběhla pracovní cesta ředitele České rozvojové agentury pana Michala Kaplana do Kosova.

Během své návštěvy se v Prištině ředitel Kaplan sešel se zástupci kosovské Asociace nevidomých a slabozrakých. Představitelé asociace zejména ocenili kontinuální českou podporu nevidomým a slabozrakým, k jejímž konkrétním výsledkům patří např. prosazení legislativy upravující podmínky sociálního a pracovního zařazení nevidomých v Kosovu.

V rámci cesty ředitel Kaplan monitoroval některé z dalších rozvojových projektů v Prizrenu, Mitrovici a na dalších místech, které v současné době v Kosovu běží pod hlavičkou ČRA. Ve Fushe Kosovo navštívil M. Kaplan inklusivní centrum pro romské, aškétské a egyptské děti, v Prizrenu zavítal do školy Matky Terezy pro děti s vadami sluchu a do centra rané péče pro děti s různými typy postižení. V obci Srbice se pak měl ředitel Kaplan možnost seznámit s projektem podpory inklusivního vzdělávání pro romské, aškétské, egyptské a bosňácké děti.

Na severu Kosova navštívil ředitel ČRA Centrum celoživotního vzdělávání VEZA, kde hovořil jak s implementátory projektu celoživotního vzdělávání, tak i se zaměstnavateli, lektory a účastníky kurzů, kteří na projektu celoživotního vzdělávání participují. Díky uvedenému českému projektu se daří výrazně zvýšit pracovní uplatnění nemalého počtu severokosovských Srbů.

Všichni kosovští partneři, se kterými se ředitel ČRA setkal, ocenili podporu České republiky, která je prostřednictvím rozvojových projektů ve spolupráci s českými nevládními organizacemi Člověk v tísni a Charitas již několik let poskytována minoritním a ohroženým skupinám v zemi.

Galerie


Caritas Prizren - project


Caritas Srebica - project


RAE Fushe Kosovo - project


CCU Mitrovice VEZA - project