česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy Pristina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s výkonným ředitelem nevládní organizace Matka Tereza

Vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Prištině Pavel Bílek se dne 2. prosince 2019 se setkal s výkonným ředitelem nejznámější kosovské humanitární organizace Matka Tereza Zefem Shalou.

Výkonný ředitel organizace Matka Tereza poděkoval vedoucímu zastupitelského úřadu za podporu České republiky obyvatelům Kosova v uplynulých desetiletích. Pan Zef Shala využil této příležitosti a informoval P. Bílka o výsledcích projektu s názvem „Místní politiky v multietnických obcích v Kosovu“, který byl financován z prostředků české transformační spolupráce.

Pavel Bílek při setkání uvedl, že obce jsou tím  nejlepším barometrem skutečné vůle lidí a veřejné správy k začlenění všech komunit do společenského života.

Cílem současného projektu bylo pomoci obcím a kosovské vládě lépe začlenit menšinové komunity na úrovni obcí. Součástí projektu byl průzkum v obcích Fushë Kosova, Novo Bërdo a Klina. Tento průzkum a diskuse odborníků s představiteli obcí měly za cíl, aby kosovské místní a ústřední orgány lépe porozuměly potřebám, významu a způsobům, jak rozvíjet strategie politik v zájmu všech komunit žijících v obci.