česky  shqip  english 

Advanced search
na_celou_sirku
Photo: FFK
Article notification Print Decrease font size Increase font size

Dy ndeshje kualifikuese futbolli me Kosoven

Futbollistët çek dhe kosovarë nën moshën 21 vjeç luajtën kundër njëri tjetrit dy ndeshje si pjesë e kualifikimit për kampionatin Evropian.

Ndeshja e parë e luajtur në Prishtinë më 7 tetor, në të cilën kombëtarja çeke fitoi 1:0. Gjithashtu, në ndeshjen e dytë, më 12 tetor në Çeske Budejovice, kombëtarja çeke fitoi 3:0. Pas këtyre ndeshjeve, kombëtarja çeke kryeson grupin  kualifikues me 12 pikë.