česky  shqip  english 

Advanced search
Article notification Print Decrease font size Increase font size

Ngushëllimet e Ministrit të Punëve të Jashtme nga Republika e Çekisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Jakub Kulhánek, shprehu ngushëllimet pas aksidentit tragjik me autobus në Kroaci. Aksidenti shkaktoi 10 jetë dhe dhjetëra të plagosur.

Përmes twitter, Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, shprehu ngushëllimet e tij për familjet e viktimave që vdiqën në aksident me autobus në Kroaci gjatë udhëtimit nga Frankfurti për në Prishtinë më 25 Korrik. Viktimat ishin shqiptarë të Kosovës që jetonin dhe punonin jashtë vendit duke u kthyer në Kosovë për pushime verore.

 

https://twitter.com/JakubKulhanek/status/1419283420140670980