česky  shqip  english 

Advanced search
Article notification Print Decrease font size Increase font size

Thirrje telefonike e ministrit të jashtëm, Petříček, me ministren e punëve të jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla

Më 25 gusht 2020, ministri Petříček foli me ministren e punëve të jashtme e të diasporës, Meliza Haradinaj Stublla.

Ministrat theksuan marrëdhëniet e mira bilaterale, përfshirë bashkëpunimin ekonomik. Ata, biseduan çështjet politike regjionale përfshirë prospektet e integrimit të Kosovës në BE, një rëndësi kyçe e dialogut në normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës e Serbisë, dhe ndihmën kundër pandemisë COVID-19.