عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o vystavení českého oddacího listu

Informace pro postup, kdy jste uzavřeli sňatek v zahraničí a přejete si žádat o vystavení českého oddacího listu prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Rabatu.

V případě, že uzavřete sňatek v Maroku, pro registraci sňatku v ČR je třeba požádat o vystavení českého oddacího listu. Žádost můžete podat na Zvláštní matrice v Brně či osobně na našem velvyslanectví (po telefonickém objednání), které ji následně postoupí Zvláštní matrice v Brně. Vyřízení žádosti trvá přibližně 2 měsíce.

Veškeré uvedené dokumenty je třeba předložit v originále (případně v ověřené kopii).

K podání žádosti o vystavení oddacího listu v případě sňatku uskutečněného v Maroku je třeba předložit:

  • formulář Zápis o uzavření manželství (viz níže)
  • doklad o českém státním občanství manželů - platný český cestovní pas, občanský průkaz nebo osvědčení o státním občanství ČR (pozn.: manžel-cizinec předkládá pouze kopii dokladu totožnosti)
  • vyplněný formulář Prohlášení o státním občanství (viz níže)
  • marocký oddací list opatřený legalizačním razítkem Ministerstva zahraničních věcí Marockého království (a úředním překladem do českého jazyka)
  • rodné listy obou snoubenců
  • státní občan ČR, který vstupuje do manželství jako rozvedený, dále předloží pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství; státní občan ČR, který vstupuje do manželství jako ovdovělý, předloží úmrtní list bývalého manžela
  • pokud si přejete zapsat příjmení manželky bez koncovky "-ová", je třeba formulář Žádost o zápis příjmení v mužském tvaru (viz níže)
  • uhrazení správních poplatků při podání žádosti v hotovosti v MAD dle aktuálního kurzu - přesnou výši poplatků dle aktuálního kurzu Vám rádi sdělíme na požádání.

 

přílohy

Zápis o uzavření manželství 50 KB DOC (Word dokument) 14.8.2012

Prohlášení o státním občanství 29 KB DOC (Word dokument) 14.8.2012

Zápis příjmení v mužském tvaru 30 KB DOC (Word dokument) 14.8.2012