عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přerušení letů do/z Marockého království a možnosti návratu do ČR

V neděli 28. 11. 2021 marocké autority oznámily, že v reakci na novou mutaci koronaviru budou od 29. 11. 2021 23:59 na 14 dnů přerušeny všechny lety do/ze země. Dne 24.12.2021 bylo přerušení letů prodlouženo do 31.01.2022. Přerušena je i dosud fungující námořní trajektová doprava z Francie a Itálie.

Některé letecké společnosti od 01.12.2021 z Maroka provozují zvláštní komerční lety do členských zemí Evropské unie, odkud je možné dále pokračovat do České republiky. Na každý let musí marocké úřady vydat separátní povolení. Pro nákup letenek na tyto spoje - stejně jako pro informaci, ze kterého letiště v Maroku budou odlétat - je třeba kontaktovat přímo letecké společnosti.

Některé potvrzené lety (nejedná se o seznam všech potvrzených letů):

Lety Air France do Paříže

Lety Royal Air Maroc (Francie, Španělsko a další destinace)

Lety Air Arabia (Francie, Španělsko a další destinace)

TUI Air do Bruselu 

Iberia lety do Madridu

lety NEOS z Casablanky do Říma nebo Milána 

Uvedené informace týkající se podmínek vstupu a pobytu na území Marockého království a možností odletět z Maroka zvláštním komerčním letem vycházejí z veřejně dostupných informací a koordinace zastupitelských úřadů členských států Evropské unie v Maroku a slouží pro základní orientaci a nejsou vyčerpávající ani právně závazné. Pro právně závazné informace je nutné konzultovat situaci přímo s příslušnými úřady Marockého království nebo dopravci. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný také zastupitelský úřad Marockého království v Praze. S ohledem na dynamický vývoj se situace může rychle měnit a nelze tedy zaručit, že poskytnuté informace k opatřením cizích států jsou vždy aktuální. Při pobytu v Marockém království doporučujeme vždy respektovat pokyny místních autorit.

Před plánovanou cestou je možné se registrovat do systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí).