عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí

Od 1. června 2018 jsou k dispozici  českým krajanům a občanům žijícím v zahraničí nové webové stránky,  kde lze na jednom místě nalézt základní informace ministerstev a úřadů České republiky s cílem usnadnit vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice.

Webové stránky „Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí“ jsou jedním z konkrétních výsledků Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí (dále „Komise“), která je koordinačním orgánem na úrovni centrální státní správy. Jejími členy jsou zástupci osmi českých ministerstev. Komise si klade za cíl podpořit vzájemnou informovanost a spolupráci orgánů státní správy v krajanské problematice. Její ustavení potvrdila vláda ČR svým usnesením z 19. dubna 2017 v návaznosti na usnesení Senátu Parlamentu ČR z 1. prosince 2016. 
Uživatelé stránek naleznou v jednotlivých tematických sekcích také příslušné odkazy na webové stránky konkrétních ministerstev a úřadů. Správu webových stránek provádí pracoviště oddělení zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV. Jeho kontaktní e-mailová adresa je zkz@mzv.cz 

 

Užitečné informace pro Čechy v zahraničí

Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí