عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání

Víza do České republiky

Informace k schengenským vízům lze nalézt na stránkách  Ministerstva zahraničních věcí.
V Mauritánii zastupuje Českou republiku v agendě schengenských víz Francie. Žádosti o schengenské vízum v Mauritánii lze podávat na Velvyslanectví Francouzské republiky v Nouakchottu.


Informace k dlouhodobým vízům a pobytům jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra.

Pro podání žádosti o vízum je nutné si dopředu sjednat schůzku e-mailem na adrese consulate_rabat@mzv.cz

V současnosti je poskytování vízových služeb je na Velvyslanectví ČR v Rabatu obnoveno  částečně a v limitovaném množství. 

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Při návštěvě konzulátu se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Velvyslanectví ČR v Rabatu je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopen přijmout 6 žádostí o schengenská víza týdně a 9 žádostí o dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu týdně.

Žádosti o víza a povolení k pobytu budou nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III. Rozsah vízových služeb, které konzulát může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví.

 

 

 

 

 

Informace o právu na přístup cizince do SIS

Každý jedinec má právo na přístup k informacím vedeným na jeho jméno v SISu. Pro výkon tohoto práva pro Českou republiku je příslušná Policie České republiky jakožto správce údajů. více ►

Poučení pro žadatele o udělení víza

Řízení o udělení schengenského krátkodobého víza je upraveno Nařízením Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 810/2009 ze dne 13. července 2009 o kodexu Společenství o vízech, tzv. Vízovým kodexem. více ►