عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Casablanka: Česká republika na Dni evropských jazyků

Zástupce České republiky v Rabatu se již tradičně zúčastnil Dne evropských jazyků (Journée européenne des langues“, dále JEL), který se konal 24. 9. 2016 v Casablance.
 
 

Akce byla koordinována EUNIC Casablanca a konala se v prostorách Francouzského institutu v Casablance.  Dalšími účastníky byla kulturní centra Institut Cervantes, Societa Dante Alighieri a Goethe-Institut.

Zahájena byla diskusí u kulatého stolu na téma „ Role kultury ve výuce cizích jazyků“ („ Le rôle de la culture dans l´apprentissage des langues étrangères“). Debata byla moderována ředitelem Institutu Cervantes a zároveň prezidentem organizace EUNIC Casablanca panem Joanem  Alvarezem Velanciou. Dále se jí  zúčastnili  Allain Juillard (Francouzský institut), Karin Kleppin (Goethe-Institut Maroko), Severina Rodriguez Meana (Instituto Cervantes de Csablanca) Marina Sganga Menjour (Societa Dante Alighieri di Casablanca) a Radka Baugard Volejníková (ZÚ Rabat).  Debata trvala přibližně hodinu a půl včetně dialogu s publikem.

Navazovaly na ni mini jazykové kurzy francouzštiny, španělštiny, katalánštiny, galicijštiny, baskičtiny, italštiny, němčiny a češtiny. Každý trval 30 minut a byl rozdělen na kurzy pro děti, dospívající a dospělé.

Během těchto aktivit každá z participujících institucí měla v prostorách Francouzského institutu stánek, kde měla možnost se prezentovat.

Akce se také zúčastnil honorární konzul ČR v Casablance pan Ahmed Lemzah.

Minikurzy češtiny (3 x 30 minut), kterých se zúčastnilo dohromady přibližně 30 studentů, byly směřovány na poznání české kultury a upevnění povědomí o České republice. Někteří ze studentů projevili zájem o studium v České republice a to zejména technického charakteru.