عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na Mezinárodním knižním a edičním veletrhu v Casablance

Velvyslanectví České republiky v Rabatu se již po páté zúčastní Mezinárodního knižního veletrhu v Casablance  (CIEL), jehož jubilejní 25. ročník probíhá pod  záštitou Jeho Veličenstva krále Mohammeda VI. ve dnech 7. - 17. února 2019. Prestižní akci, jednu z největších v  Maroku, slavnostně zahájil marocký premiér Saadeddine Othmani v doprovodu ministra kultury Mohameda El Aaraje a guvernéra Casablancy A. Zahouda.
 

 

Veletrhu se zúčastní přes 200 vystavovatelů domácích i zahraničních, na stáncích je nabízeno přes 100 000 titulů. V průběhu tohoto týdne probíhá řada doprovodných akcí (setkání s autory, diskuse a semináře). V rámci "hodinky s autorem" se ve čtvrtek 14. února uskuteční v 17.00 hod. v sále Maimonide interview se zástupkyní velvyslance a spisovatelkou Janou Chaloupkovou. Srdečně zveme návštěvníky!

Český stánek ve Veletržním paláci v Casablance představuje aktuální knižní produkci, jakož i tradici české literární tvorby a tisku. Zvláštní sekce je věnována překladům českých děl do arabštiny, francouzštiny, angličtiny, španělštiny a němčiny, novinkám nakladatelství Academia a dětské literatuře. Česká republika se zúčastní jako jediná země střední a východní Evropy a jediný stát EU, který nemá v Maroku kulturní institut. Letošním hlavním hostem veletrhu je Španělsko. Celková účast je dle pořadatelů odhadována kolem 500 000 tisíc návštěvníků.     

Velvyslanectví ČR v Rabatu rovněž děkuje nakladatelství Academia za podporu české účasti na veletrhu.

Na krátké video z veletrhu a rozhovor s paní zástupkyní velvyslance se rovněž můžete podívat zde.

 

Galerie