عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Potravinářský veletrh SIEMA v Casablance s českou účastí

Ve dnech 12. – 15. září 2022 se v Casablance představily tři české firmy na potravinářském veletrhu SIEMA. Veletrh se zaměřením na potravinářský a obalový průmysl je jedinečnou akcí tohoto druhu v letošním roce, konaný po dvouleté pauze. Stánky českých firem realizované za podpory agentury Czechtrade navštívil velvyslance ČR v Maroku pan Ladislav Škeřík.
 

Na dlouho očekávaném potravinářském veletrhu SIEMA se úspěšně prezentovaly tři české firmy – Bonavita, Oxalis a Shindlerfood. Návštěvníci si mohli prohlédnout jejich produkci, kterou např. společnost Bonavita, specialista na výrobky z cereálií, již na marocký trh dodává. Rodinná firma Oxalis, renomovaný dovozce, zpracovatel a distributor sypaných čajů, výběrové kávy a přírodní kosmetiky může partnerům v Maroku a regionu nabídnout celou škálu své produkce.  Zájem návštěvníků vzbudily i produkty firmy Schindlerfood, výrobce armádních, humanitárních a turistických potravinových balíčků jedinečné kvality.

Velvyslanec ČR v Maroku pan Ladislav Škeřík se zástupci firem pohovořil o jejich aktivitách, informoval je o situaci na marockém a regionálním trhu a ujistil o budoucí podpoře vývozních aktivit ze strany Velvyslanectví ČR v Rabatu. Na okraj veletrhu připravil zástupce agentury Czechtrade za podpory Velvyslanectví ČR v Rabatu pro vystavující firmy networkingový program.    

Veletrh SIEMA v letošním roce přilákal zhruba 80 vystavovatelů z 18 zemí světa z Evropy, Afriky, Blízkého východu a Číny. 

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupci Bonavita

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupci Bonavita

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupkyní Oxalis a zástupcem Czechtrade

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupkyní Oxalis a zástupcem Czechtrade

 

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupci Schindlerfood

Velvyslanec Ladislav Škeřík se zástupci Schindlerfood