عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SIEMA Food Expo Maroko

Ve dnech 6.-8.12.2019 proběhl čtvrtý ročník veletrhu FOOD EXPO Morocco v Casablance. Veletržní akce se prostřednictvím projektu na podporu ekonomické diplomacie ČR – PROPED  -  účastnily také tři české firmy BONAVITA  spol. s.r.o., RACIO, s.r.o. a EMCO spol. s.r.o. Projekt byl realizován Českou ambasádou v Maroku ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.
 

České firmy z oblasti potravinářství se začaly úspěšně prosazovat na marockém trhu a v dnešní době můžete v regálech tamních supermarketů narazit hned na několik produktů s logem od českých výrobců.

Jediným problém snad ještě zůstává, že málo marockých spotřebitelů si uvědomuje, že nakupuje právě český výrobek a právě i tento „nedostatek“ se nám částečně daří řešit účastí českých firem na veletržních akcích v Maroku. Kvalita českých výrobků a dobré jméno České republiky pomáhá prodávat.

Čeští potravináři by tak měli zpozornět a marocký trh zařadit do hledáčku svých exportních destinací. Marocký trh s téměř 40 miliony obyvatel může být pro řadu českých potravinářů další velmi zajímavou destinací, která se nachází hned za hranicemi Evropské unie a může být prvním krokem při vstupu na africký kontinent. Sušené mléko, cereálie a mnoho dalších výrobků představují značný potenciál pro řadu českých výrobců.

Jan Hladík, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Rabatu

 

SIEMA Food Expo Maroc

SIEMA Food Expo Maroc

SIEMA Food Expo, J.E. velvyslanec Viktor Lorenc

SIEMA Food Expo, J.E. velvyslanec Viktor Lorenc