česky  english 

rozšířené vyhledávání
img_4325
Foto: SZEU Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Akademie věd zemí V4 – partneři v evropském výzkumu, vývoji a inovacích

Stálé zastoupení ČR při EU hostilo 1. března 2016 akci věnovanou představení Akademií věd zemí V4 – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.

Předsedové jednotlivých Akademií věd Jiří Drahoš, László Lovász, Jerzy Duszyński a Pavol Šajgalík prezentovali své instituce s důrazem na příležitosti v oblasti evropské a mezinárodní spolupráce. Akci zahájil svým vystoupením velvyslanec ČR při EU Jakub Dürr.

Akademie věd V4 hrají důležitou roli v evropském výzkumném prostoru a jejich hlavním posláním je uskutečňovat základní výzkum v širokém spektru přírodních, technických, společenských a humanitních věd. Nedávné velké investice do výzkumných zařízení a infrastruktury, zejména prostřednictvím Evropského fondu regionálního rozvoje, tvoří potenciál pro budoucí prosperující spolupráci nejen v rámci programu Horizont 2020, ale také při budování strategických partnerství s evropskými a globálními hráči. Předsedové Akademií věd V4 se v rámci panelové diskuze společně s Peterem Dröllem z Generálního ředitelství Evropské komise pro výzkum a inovace vyjádřili k aktuálním tématům v oblasti vědy a výzkumu, možnosti spolupráce v rámci stávajících evropských programů a posilování role Akademií věd V4.

Prezentační akce se zúčastnili zástupci Evropské komise, Evropského parlamentu a představitelé vědecké, průmyslové a inovační komunity působící v zemích V4 i mimo ně.

Akci organizovala ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu a podíleli bruselské styčné kanceláře pro výzkum, vývoj a inovace zemí V4 (HunOR, PolSCA a SLORD) a Stálé zastoupení Maďarska při EU.

Galerie


Prezentace Akademií věd zemí V4