česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SZ ČR při EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká Street Party podvanácté

V pátek 14. června úspěšně proběhla letní Czech Street Party, která se již tradičně koná před budovou Stálého zastoupení ČR při EU na rue Caroly. Stálé zastoupení akci pořádalo společně s Českým centrem v Bruselu, s agenturou Czech Tourism, s hlavním městem Prahou, městem Brnem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Pardubickým krajem, Plzeňským krajem a Středočeským krajem. V letošním roce byly ve větším počtu zastoupeny také české univerzity: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Hlavním sponzorem akce byla již tradičně Skupina ČEZ, dalšími sponzory SAZKA Group, Škoda Import a Česká potravinářská komora.

Početné publikum pozdravil z podia Stálý představitel ČR při EU, velvyslanec Jakub Dürr, který m.j. vyzdvihnul letošní důvody k oslavám: v první řadě 15. výročí vstupu ČR do EU, dále 20. výročí našeho vstupu do NATO a v neposlední řadě 30. výročí Sametové revoluce. Události listopadu 1989 připomínala i foto stěna, na které byly vystaveny autentické plakáty z tohoto období.

Akce v průběhu odpoledne a celého večera přilákala více než 3 500 lidí ze všech koutů světa, kromě české hudby mohli návštěvníci ochutnat české jídlo a různé druhy českého piva, moravského vína, vysočinskou medovinu, brněnské koktejly, pardubický perník a další regionální speciality. Tradičně byl připraven i oblíbený program pro děti.

V rámci kulturního programu vystoupila nejdříve skupina Disconnexion, jako druhá formace Mydy Rabycad a na závěr večera rocková kapela MIG21.

Vydařenou akci podpořilo také příjemné letní počasí, včetně slunce na obloze. Na shledanou zase za rok, na 13. Czech Street Party.