česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká Street Party v Bruselu přilákala tisíce lidí

Kdy: 25.06.2010, Kde: Brusel

Česká hudba, tradiční speciality a prezentace regionů, organizací a firem přilákaly několik tisíc lidí na českou street party v Bruselu. Největší česká akce v sídelním městě unijních institucí se letos konala již počtvrté.

Šlo přitom o jedinečnou příležitost k prezentaci České republiky a jejích zájmů. „Správný diplomat využije každé příležitosti, aby co nejlépe prezentoval svoji zemi. Diplomacie, to jsou vztahy, které pěstujete i mimo pracovní dobu,“ říká velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová.

Za nadšeného ohlasu vystoupily v prostoru před Stálým zastoupením ČR při EU české hudební skupiny, které zastupují různé žánry a jsou již ověnčeny řadou ocenění či patří mezi největší talenty na české scéně. Šlo o kapely Tomáš Kočko & Orchestr, Bek Ofis, NiceLand a Tleskač. Jako hlavní hvězdu přivítali nadšení diváci skupinu Support Lesbiens.

Lákadlem ale nebyla jen hudba. Akce se totiž konala v duchu oslav 10. výročí vzniku regionálního uspořádání ČR a nesla motto „10 let českých regionů“. České regiony se prezentovaly nejen propagačními materiály. Úspěch měly zejména tradiční krajové speciality, na prodej bylo hlavně české pivo.

Street Party tradičně pořádá společně většina českých institucí, regionů, organizací a firem zastoupených v Bruselu. Letos jich bylo celkem šestnáct. Hlavními organizátory bylo Stálé zastoupení ČR při EU, hlavní město Praha a Plzeňský a Moravskoslezský kraj.

Úspěch již čtvrtého ročníku akce dokazuje, že se České republice podařilo najít originální způsob, jak na sebe v Bruselu v silné konkurenci upozornit. „Recepce a jiné podobné akce zde pořádá každý. Nám se podařilo najít cestu, jak akci s podobným účelem uspořádat originálněji a zaujmout,“ říká velvyslankyně Milena Vicenová. „Díky Street Party navazujeme řadu nových kontaktů, udržujeme neformální vazby s partnery a prezentujeme českou kulturu, tradiční speciality i celou naši zemi jako lákavou destinaci pro firmy i pro turisty, a to zábavnou formou.“

Akce proběhla pod záštitou vicepremiéra a ministra zahraničí Jana Kohouta, zúčastnil se jí mimo jiné ministr pro evropské záležitosti Juraj Chmiel, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.