česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České a moravské speciality zachutnaly v Bruselu

Kdy: 11.07.2012, Kde: Brusel

Společnou akci výrobců a pěstitelů z České republiky poprávu ocenili velvyslanci a čelní představitelé evropských institucí v Bruselu.

Letošní Wine Party, kterou ve středu 11. července 2012 pořádala na své rezidenci velvyslankyně Milena Vicenová, proběhla podobně jako vloni se záměrem představit nejlepší české a moravské potravinářské výrobky.

Akce se zúčastnili velvyslanci členských zemí při EU, čeští europoslanci, zástupci Zvláštního zemědělského výboru Rady EU, Evropské služby vnější činnosti, Evropské komise a Rady EU na úrovni generálních ředitelů a ředitelů včetně českých zástupců. Přišli i vedoucí českých organizací a zastoupení našich krajů v Bruselu a významní čeští a zahraniční podnikatelé.

Wine Party se stala přehlídkou toho nejlepšího, co může Česká republika nabídnout, a společnou akcí několika subjektů. Výběrovou nabídku jihomoravského vína, které do Bruselu přivezlo Národní vinařské centrum ve spolupráci s Vinařským fondem, zajistil Jihomoravský kraj. Ministerstvo zemědělství ČR spolu se Státním zemědělským intervenčním fondem zajistilo typické české kulinářské speciality nesoucí prestižní značku kvalitních potravin KLASA. Strážnické brambůrky a škvarky zprostředkované Centrálou cestovního ruchu se staly vhodným doplňkem piva společnosti Budějovický Budvar. A o nejen jihomoravskou atmosféru se během večera postarala cimbálová muzika z Mikulčic.

Foto: Sander De Wilde

 

galerie


gallery