česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SZ ČR při EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Debata s viceprezidentkou Svazu průmyslu a dopravy ČR Milenou Jabůrkovou

V pátek 12. dubna se v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU uskutečnila další ze série akcí pořádaných v rámci Strategie podpory Čechů v institucích EU. Tentokrát mezi ženy na pozvání Moniky Ladmanové, poradkyně eurokomisařky Věry Jourové, zavítala Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR. Představení hlavní panelistky se ujala Lucie Šestáková, která na Stálém zastoupení vykonává agendu Mertens. Obě ženy se znají ze svých předchozích působišť ve státní správě v Česku.

Dvouhodinová debata se nejdříve soustředila na otázku žen a jejich působení v prostředí českého byznysu. Důležitou součástí rozpravy bylo např. téma vzorců chování, jakož i vyjednávací strategie, které mohou dopomoci ženám k prosazení v soukromém i veřejném sektoru. Účastnice se živě zajímaly o téma situace žen na vyslaných postech v zahraničí a jejich možnostech sladit soukromý a pracovní život, vč. dostupnosti školek a jiných zařízení pro děti.

Dále následovala diskuse o strategii pro digitální Česko, o vizi českých firem pro další rozvoj České republiky, o vstupu do Eurozóny, či o přínosech spolupráce soukromého a veřejného sektoru, vč. spolupráce na evropské úrovni. Závěrem se rozprava dotkla i nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a nutnosti setrvání ČR v EU.

Síť Češek pracujících v institucích EU vznikla z iniciativy Moniky Ladmanové v červenci 2018 a funguje pod záštitou eurokomisařky Věry Jourové. Sdružuje především ženy, které v EU institucích pracují na dlouhodobé bázi. Síť je otevřená dalším ženám, které působí v Bruselu, hlavním účelem sítě je propojovat její členky a přispívat k jejich profesnímu růstu.

Milena Jabůrková je členkou vedení IBM pro Českou republiku a Slovensko, od roku 2015 je členkou představenstva Svazu průmyslu a dopravy a od roku 2017 také jeho viceprezidentkou. Specializuje se zejména na oblasti digitální ekonomiky, vzdělávání, mezinárodního obchodu a investic. Působila také jako zaměstnankyně Ministerstva práce a sociálních věcí, kde se podílela na přípravě reformy sociálních služeb.


Kontakt na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu: Linda_Messias@mzv.cz