česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference „Geopolitics, Energy and Central Europe: what next?“

Kdy: 14.07.2015, Kde: Brusel/Belgie

Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájí v úterý 14. července 2015 v Bruselu energetickou konferenci „Geopolitics, Energy and Central Europe: what next?“. Konferenci u příležitosti českého předsednictví Visegrádské skupiny pořádá Stálé zastoupení ČR při EU ve spolupráci s poslanci a poslankyněmi Evropského parlamentu, zvolenými za ČR. která proběhne na úvod českého předsednictví Visegrádské skupiny v úterý 14. července 2015 v Bruselu.
 

Hlavním tématem konference, která se uskuteční na půdě Evropského parlamentu, budou ekonomické a politické dopady evropské energetické politiky a dynamicky se měnící geopolitiky na země Visegrádské skupiny a Evropskou unii.

Cílem konference je představit priority českého předsednictví V4 v oblasti energetiky a zdůraznit tak význam zemí skupiny V4 jako politické síly v rámci EU. Výstupy konference by měly přispět k diskusi o budoucí podobě Energetické unie v kontextu vnějších i vnitřních výzev. Konference by také měla zviditelnit a podpořit těsnější spolupráci mezi poslanci Evropského parlamentu ze zemí Visegrádské skupiny.

Konference „Geopolitics, Energy and Central Europe: what next?“
14. července  2015    
Evropský parlament, Rue Wiertz 60, Brusel

Program

09.30  zahájení conference

  • předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka

  • místopředseda Evropské komise pro energetickou unii Maroš Šefčovič

  • předseda Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu Jerzy Buzek

přílohy

Program V4 Conference: „Geopolitics, Energy and Central... 195 KB PDF (Acrobat dokument) 13.7.2015