česky  english 

rozšířené vyhledávání
komisar_fule_namestek_galuska_a
Foto: SZ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Galuška diskutoval s Čechy pracujícími pro EU

Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii zorganizovalo dne 26. března 2013 další ze setkání s Čechy pracujícími pro evropské instituce.

„Unijní“ krajany přivítal na Stálém zastoupení velvyslanec Martin Povejšil společně s pozvaným hostem, kterým byl tentokráte náměstek ministra zahraničních věcí ČR Vladimír Galuška. Setkání se rovněž zúčastnil evropský komisař pro rozšíření a sousedskou politiku EU Štefan Füle.

Náměstek Galuška na úvod pogratuloval Čechům pracujícím v unijních institucích s ohledem na náročnost výběrových řízení, kterými museli projít. Vyzval je také, aby pokračovali v úspěšné kariéře. „Česká republika je připravena Vás podpořit i pomoci nejenom tady v Bruselu“ zdůraznil náměstek. Tato nabídka platí rovněž pro návrat zaměstnanců institucí zpět do ČR, kde mohou uplatnit své znalosti a kontakty v prostředí české státní správy, doplnil v závěru svého vystoupení Galuška.

V následné diskusi zazněla pozitivní hodnocení zájmu ČR o „své“ pracovníky v institucích EU a rovněž konkrétní náměty, jak spolupráci či vzájemné kontakty zlepšit. Všichni přítomní  se shodli na prospěšnosti oboustranného kontaktu a rovněž obdobných setkání se špičkami české státní správy v tomto případě diplomacie.

Večer na Stálém zastoupení byl pokračováním neformálního dialogu s Čechy pracujícími pro unijní instituce, kterou si vedení Stálého zastoupení vytýčilo jako jednu ze svých priorit.

Galerie


Setkání náměstka Galušky s Čechy pracijícími pro EU