česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SZ ČR při EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Evropského parlamentu

V pátek 30. listopadu uspořádalo Stálé zastoupení České Republiky při EU organizovanou prohlídku Evropského parlamentu. Tato akce byla určena zejména českým stážistům a národním expertům, kteří v Bruselu dočasně působí. Cílem této akce bylo především představit chod této významné evropské instituce a zároveň se jednalo o skvělou příležitost k nahlédnutí do vnitřních prostor budovy.

Evropský parlament si nenechali ujít stážisté ze Stálého zastoupení, ale také Evropské komise, Českého centra nebo Zastupitelského úřadu ČR v Bruselu. Spolu s nimi tuto příležitost využili i další Češi z institucí EU působící v Bruselu.

Během prohlídky byl představen chod instituce, její organizační struktura a rozdělení politických skupin. Vedle toho bylo podrobně vysvětleno fungování a interakce mezi politickými skupinami.

Na závěr byly zodpovězeny dotazy a vysvětlen postup, jak se ucházet o stáž v Evropském parlamentu. Program prohlídky byl zakončen návštěvou jednacího sálu, kde zazněly velmi zajímavé informace o náročné práci tlumočníků. Ti jsou nedílnou součástí všech, často velmi náročných jednání.