česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěvníky šesté Street Party v Bruselu neodradil ani déšť

Kdy: 15.06.2012, Kde: Brusel

Největší česká akce v Bruselu opět ke Stálému zastoupení přilákala tisíce lidí na českou hudbu, speciality i prezentace regionů a organizací.

Letošním ročníkem vstoupila Czech Street Party v Bruselu do druhé „kulturní pětiletky“ a vzdor naprosté nepřízni počasí potvrdila, že se stala trvalou součástí bruselské kulturní scény. Několik tisíc návštěvníků neodradily ani dvě průtrže mračen, které se během večera přehnaly nad jejich hlavami.

Stejně jako v předchozích letech se jedenáct krajů České republiky prezentovalo tím nejlepším, co jejich regiony nabízejí – od informačních a propagačních materiálů všeho druhu po lázeňské oplatky, perníčky, koláčky, preclíky, rozmanité uzeniny a ochutnávky „léčivých“ silnějších nápojů až po navlékání bižuterních korálků. Návštěvníci dokazovali svůj zájem nepřetržitým obléháním stánků i schopností udržet ve svých rukou současně jak tiskoviny, tak nápoje či speciality.  

Na stáncích tří českých organizací, které akci spoluorganizovaly, probíhaly chemické pokusy, ochutnávky českého piva i soutěže o turistické pobyty v České republice.

Tradiční informační a turistickou prezentaci regionů doplnila soutěž partnera akce, pivovaru Staropramen, o návštěvu jeho zákaznického centra s pobytem v hotelu v Praze, nabídka speciálních leteckých slev na trase Brusel-Praha a vystavené „malé auto s velkými možnostmi" Škoda Citigo.

Největším lákadlem byla bezesporu česká populární hudba. Od mistra beatboxu En.dru, kterého doplnil Dan Bárta, po Charlie Straight a Pub Animals. Na poslední hodinu večera se skupinou Nightwork a Vojtou Dykem přišly desítky nových návštěvníků a celá ulice tančila a zpívala současně s kapelou.

Co zvláštního přinesla letošní 6. Czech Street Party? Velvyslankyně při EU Milena Vicenové ocenila v projevu vysoký počet návštěvníků a jejich přízeň české kultuře, a to „přestože nás počasí nepodporuje a ‘soupeříme‘ se zápasy fotbalového Eura 2012“. Vedle tradiční výborné prezentace českých krajů a organizací a české rockové hudby to tedy bylo poznání, že si Czech Street Party získala v bruselském kulturním kalendáři své pevné místo.