česky  english 

rozšířené vyhledávání
setkani_s_novymi_ceskymi_europoslanci_na_4
Foto: SZ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Noví čeští europoslanci na Stálém zastoupení

Dne 24. června 2014 přivítal Stálý představitel ČR při EU velvyslanec Martin Povejšil na půdě Stálého zastoupení v Bruselu nové české zástupce v Evropském parlamentu (EP), kteří byli zvoleni na pětileté funkční období 2014-2019.

Velvyslanec Povejšil úvodem českým zástupcům poblahopřál ke zvolení resp. znovuzvolení do Evropského parlamentu a zdůraznil politiku „otevřených dveří" Stálého zastoupení, které je připraveno ke vstřícné spolupráci. „Považuji za oboustranně prospěšné být v pravidelném kontaktu a sdílet s Vámi nejenom priority a vize ČR, ale především pak jejich praktické naplňování u konkrétních legislativních návrhů na půdě EU resp. EP" upřesnil velvyslanec Povejšil.

Setkání pokračovalo neformální diskusí o aktuálních evropských tématech včetně programu nadcházející Evropské rady 26. a 27. června a také o ambicích jednotlivých politických reprezentací prosadit své zástupce do jednotlivých výborů EP, které sehrávají klíčovou úlohu při projednávání evropské legislativy.

Večer na Stálém zastoupení ČR při EU navazuje na tradici pravidelných schůzek velvyslance ČR při EU s českými europoslanci z předchozích funkčních období EP.

Celkem 21 českých zástupců v EP bude působit v šesti různých politických frakcích z celkem sedmi, které se k 24. červnu 2014 podařilo ustanovit.

Galerie


Noví čeští poslanci Evropského parlamentu