česky  english 

rozšířené vyhledávání
d4s_7517
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér se setkal s Čechy pracujícími v institucích EU

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka byl hlavním hostem večera věnovaného Čechům pracujícím v unijních institucích, který v předvečer Evropské rady 27. června 2016 uspořádalo Stálé zastoupení ČR při EU. Setkání se účastnila také česká eurokomisařka Věra Jourová.
 

Hlavním tématem setkání s předsedou vlády ČR byly samozřejmě aktuální otázky evropské politiky včetně Brexitu a priority české vlády směrem k Evropské unii včetně personální politiky. „ČR je ve svém rozhodování pragmatická a racionální, od Unie očekává obdobný přístup tak aby Unie byla užitečná pro své členy tedy i ČR“, uvedl při debatě o budoucí EU premiér Sobotka.

Premiér, který se s českými odborníky setkal již podruhé, jim dnes večer poděkoval za jejich práci a reprezentaci České republiky v sídle evropských institucí. Zároveň je ujistil o tom, že podpora Čechů pracujících v EU zůstává nadále jednou z priorit české vlády v její evropské politice.

Setkání s předsedou vlády ČR bylo součástí pravidelných akcí Stálého zastoupení ČR při EU, které jsou prioritně zaměřeny na dialog s Čechy pracujícími v institucích EU.

Galerie


premiér Sobotka diskutoval s Čechy z unijních insitucí