česky  english 

rozšířené vyhledávání
dsc_3235
Foto: SZEU Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

S europoslanci o aktuálních sektorových agendách

Po letní přestávce uspořádalo Stálé zastoupení ČR při EU dne 27. září 2016 pracovní setkání s českými poslanci Evropského parlamentu, které bylo zaměřené na sektorové politiky spadající pod Výbor stálých zástupců členských států - COREPER I.

Na úvod pracovního setkání byl představen velvyslanec Jaroslav Zajíček, nový zástupce Stálého představitele ČR při EU, který je současně zástupcem ČR ve výboru COREPER I. Velvyslanec Zajíček diskutoval s českými europoslanci o možnostech intenzivnější spolupráce mezi Stálým zastoupením a Evropským parlamentem při přípravě a schvalování evropské legislativy. Setkání dominovala výměna názorů nad prioritami ČR u konkrétních témat a legislativních návrhů, jejichž projednávání časově spadá do období předsednictví Slovenska v Radě EU, a to zejména v oblastech vnitřního trhu, telekomunikací, životního prostředí a sociálních věcí.

Pracovní setkání s europoslanci je součástí pravidelného dialogu Stálého zastoupení s českými zástupci v institucích EU včetně Evropského parlamentu a slouží k důležité výměně názorů o klíčových tématech EU.

Galerie


Diskuse s europoslanci o aktuálních sektorových agendách