česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stále populárnější Street Party proběhla již popáté

Kdy: 17.06.2011, Kde: Rue Caroly, Brusel

Kromě vydatné porce české hudby, kulinářských specialit a tradičních nápojů si návštěvníci Czech Street Party v Bruselu přišli i pro informace o českých regionech.

Jubilejní pátá Czech Street Party, která se konala v pátek 17. června 2011 tradičně před budovou Stálého zastoupení ČR při EU v ulici Caroly, měla historický ohlas. Tisíce lidí si přišly užít páteční večer s českou muzikou a kulturou a neodradilo je od toho ani lehce deštivé počasí. Za rytmu produkce známých českých hudebních hvězd ochutnávali návštěvníci kulinářské speciality a tradiční nápoje z českých krajů .

Akce, která podle pamětníků přilákala nejvíce lidí ve své pětileté historii, proběhla za spolupráce Stálého zastoupení ČR při EU, tří dalších českých organizací a dvanácti regionů České republiky. Velvyslankyně při EU Milena Vicenová přivítala masu návštěvníků a poděkovala jim za přízeň české kultuře. „Nemůžeme zajistit hezké počasí, ale můžeme pro vás zajistit vynikající kapely,“ řekla velvyslankyně.

Během večera se představily populární české kapely, a to poprvé na dvou podiích. Na hlavním podiu vystoupili Chinaski, česko-americká zpěvačka Tonya Graves a Ready Kirken. Hlavně pro české, slovenské či polské návštěvníky všech generací bylo vrcholem večera vystoupení nestárnoucí legendy - Ivana Mládka & Banjo Bandu. Na druhé, menší scéně vystoupila několikrát během večera česká hvězda v beatboxu En.dru.

Kromě vydatné porce známé české hudby měli návštěvníci možnost nejen ochutnat krajové speciality a nápoje, ale také se dozvědět více o přírodních a historických krásách regionů České republiky. Soutěživí návštěvníci se zúčastnili soutěže o zajímavé ceny včetně letenek do Prahy.

 

Czech Street Party 2011