česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi výrazně uspěli v konkursech na národní experty Unie

Kdy: 14.07.2010, Kde: Brusel

Tři z pěti vybraných Čechů nasbírali zkušenosti na Stálém zastoupení ČR při EU.

Čeští kandidáti výrazně uspěli ve výběrových řízeních pro národní experty členských států Unie. Navzdory silné konkurenci získali čtyři z šestnácti nabídnutých pozic v multilaterálních delegacích EU ve světě, další Češka uspěla v konkursu na specialistu pro obchod delegace EU v Číně.

Tři z těchto pěti úspěšných kandidátů jsou současnými pracovníky Stálého zastoupení ČR při EU. Podle velvyslankyně ČR při EU Mileny Vicenové úspěch těchto pracovníků potvrzuje jejich vysoké profesionální kvality a unikátní zkušenosti, které nasbírali během působení na Stálém zastoupení, a to zvláště během českého předsednictví v Radě EU v roce 2009.

Výběrová řízení vyhlásilo Generální ředitelství pro vnější vztahy Evropské komise. Hledalo jimi šestnáct národních expertů pro multilaterální delegace EU v New Yorku, Ženevě, Štrasburku a ve Vídni. Tato výběrová řízení byla určena pro pracovníky diplomatických služeb všech 27 členských států EU.

Čeští uchazeči získali celou čtvrtinu míst. Nastoupí tak na pozice národních expertů delegací EU v Ženevě pro oblast lidských práv a ve Štrasburku pro oblast politickou, a dále na dvě místa v New Yorku pro agendy Afriky a humanitární pomoci.

Kromě těchto čtyř kandidátů na pozice v multilaterálních delegacích se prosadila i pátá česká uchazečka. Ta byla vybrána na obchodní místo v delegaci EU v Číně.

Foto: MZV