česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sektorový seminář: podpora soukromého sektoru ve třetích zemích.

Kdy: 26.11.2015, Kde: Brusel/Belgie

Další z tradičních sektorových seminářů, se tentokrát zaměří na téma podpora soukromého sektoru ve třetích zemích. Seminář pořádají Stálá zastoupení členských států při EU společně s podnikatelskými reprezentacemi a agenturami na podporu obchodu.

Seminář je určen firmám, podnikatelským sdružením a asociacím zastupujícím podnikatelskou veřejnost, ale i dalším subjektům se zájmem o zapojení do projektů rozvojové pomoci a programů vnější spolupráce EU ve třetích zemích, včetně nevládních neziskových organizací. Na rozdíl od předešlých seminářů, které se týkaly technicky specifických oblastí, jako je například vodohospodářství, nebo doprava, je nadcházející seminář obecnějšího rázu. Proto se účast doporučuje všem, kdo má o zapojení se do čerpání fondů vnější spolupráce zájem.

V úvodu semináře se účastníci seznámí se základními pravidly fungování vnější spolupráce, včetně způsobů, jak se do ní aktivně zapojit. Následovat budou prezentace projektových příležitostí ve třetích zemích. Pozornost bude věnována i inovativním finančním nástrojů pro podnikatelské subjekty. Zájemcům bude tradičně poskytnuta možnost setkat se se svými protějšky a vytvořit konsorcia pro budoucí spolupráci. Semináře se zúčastní rovněž zástupci Evropské komise a evropských finančních institucí, kteří budou přímo na místě zodpovídat případné dotazy. Předběžně je přislíbena i účast úspěšných realizátorů projektů, které se s ostatními podělí o své zkušenosti.

Seminář nabízí možnost získat ucelený a komplexní přehled o problematice fondů vnější spolupráce, navázat přímé kontakty se subjekty z ostatních členských států a v neposlední řadě vstoupit do povědomí evropských institucí zodpovědných za implementaci vnější spolupráce. Účast na semináři tak může výrazně zvýšit šance subjektů uspět v mezinárodní konkurenci na poli vnější spolupráce.

přílohy

Pozvánka na sektorový seminář – příležitosti v oblasti... 71 KB PDF (Acrobat dokument) 16.10.2015