česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář: Projekty vnější spolupráce EU v sektoru energetiky

Dne 27. 11. 2014 proběhl v Bruselu sektorový seminář zaměřený na možnosti čerpání fondů vnější spolupráce v oblasti energetiky. Akce se zúčastnilo více jak 100 firem z Evropské unie a zástupci téměř všech členských států, obchodních komor a evropských institucí. Kromě praktických informací a rad expertů Evropské komise a finančních institucí, měli firmy možnost využít setkání k získání potřebných kontaktů. 
 

Semináře se zúčastnilo 113 firem téměř ze všech členských zemí Evropské unie, včetně české společnosti Enviros s.r.o. Na semináři vystoupila řada expertů z Evropské komise a finančních institucí jako je Evropská banka pro obnovu a rozvoj, nebo Evropská investiční banka. Proběhla i krátká panelová diskuze, zaměřená na úspěšné čerpání prostředků z fondů vnější spolupráce.

Sektorové semináře se konají dvakrát do roka. Organizují je na základě rotačního principu tandemy stálých zastoupení členských států ve spolupráci s ostatními zastoupeními a podnikatelskými reprezentacemi a agenturami na podporu obchodu. Organizace druhého semináře 2014 se ujaly Itálie a Švédsko. Převzaly tak štafetu po České republice, která spolu s Velkou Británii organizovala předchozí seminář na téma vodohospodářství. Další seminář se uskuteční na jaře 2015. Datum, téma a jména organizátorů budou známa během několika příštích týdnů. Aktuální informace týkající se příštího sektorového semináře budou opět dostupné na webových stránkách Stálého zastoupení ČR při EU a Ministerstva zahraničních věcí.