česky  english 

rozšířené vyhledávání

Česká republika se přihlásila k rejstříku transparentnosti

U příležitosti uzavření meziinstitucionální dohody o povinném rejstříku transparentnosti učinila Česká republika spolu s dalšími 26 členskými státy Evropské unie prohlášení, na jehož základě se bude stálá představitelka ČR při EU a její zástupce v době předsednictví ČR v Radě a šest měsíců před ním setkávat pouze se zástupci zájmových skupin, kteří jsou zapsáni v rejstříku transparentnosti.

Přečtěte si podrobněji o rejstříku transparentnosti.


Seznam těchto setkání je k dispozici níže:

25. 1. 2022 - Jaroslav Zajíček (zástupce stálé představitelky ČR při EU): účast na kulatém stole Business networks for a Climate Neutral Economy (Stimulating progressive business action with the Fit for 55 Package) - University of Cambridge (Institute for Sustainable Leadership)

27. 1. 2022 - Jaroslav Zajíček (zástupce stálé představitelky ČR při EU): setkání s Reedem Hastingsem - Netflix

7. 2. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): setkání s Rolandem Freudensteinem (GLOBSEC)

8. 2. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): účast na Black Pearl Awards (EURORDIS)

10. 2. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): účast na debatě ONE´s African and European Activists

1. 3. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): účast na kulatém stolu k prioritám českého předsednictví v oblasti finančních služeb a SMEs (Generali)

29. 3. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): video schůzka se zástupci TotalEnergies

30. 3. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): schůzka se Siegfriedem Russwurmem a Joachimem Langem -  Bundesverband der Deutschen Industrie (BDI)

31. 3. 2022 - Edita Hrdá (stálá představitelka ČR při EU): schůzka s Maxem Petersonem, Jamesem Waterworthem a Davidem Arnaudem – Amazon