česky  english 

rozšířené vyhledávání
ypres_26_6_2014_15
Foto: The Council of the European Union, Úřad vlády ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropská rada zasedala v Yprech

Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka se 26. a 27. června 2014 zúčastnil jednání Evropské rady. Dvoudenní summit byl zahájen netradičně v belgickém městě Ypry, páteční jednání pak pokračovalo v Bruselu.

Ve čtvrtek 26. června 2014 se členové Evropské rady setkali mimořádně v belgických Yprách, aby si připoměli sté výročí vypuknutí první světové války. Uctění památky padlých bylo o to aktuálnější, že na východní hranici EU se rozhořel ozbrojený konflikt, jenž má přímé dopady na EU a její členské státy. Ještě před několika měsíci se přitom zdála možnost násilného střetu v Evropě nemyslitelnou.

Čtvrteční večerní program pokračoval pracovní večeří, v jejímž průběhu lídři diskutovali strategickou agendu EU pro nadcházející roky. ČR usilovala o dosažení shody nad vyváženou sadou konkrétních priorit, které posílí zaměstnanost a udržitelný růst osmadvacítky, efektivní fungování jejích institucí, srozumitelnost a blízkost unijním občanům. ČR rovněž kladla důraz na energetiku, energetickou bezpečnost a dostupné ceny energií.

 

Galerie


Evropská rada jednala v Yprách