česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálé zastoupení spolupracuje s College of Europe

Kdy: 28.01.2010, Kde: Bruggy, Belgie

Zajímavé večerní posezení na téma Dunajský region z pohledu ekonomiky, práva a energetiky připravili studenti College of Europe v Bruggách.

Dne 28. ledna 2010 se v posluchárně sešli moderátor Antonio Licu, manažer European Safety Programme (ESP) v EUROCONTROL, velvyslankyně Milena Vicenová, která vystoupila s příspěvkem na téma vztahy s Ruskem a Východní partnerství, rumunský velvyslanec v Coreperu I pan Cristian Badescu (zaměřil na Black Sea Synergy) a slovenský velvyslanec v Coreperu I pan Peter Javorčík, jenž přiblížil Dunajskou strategii a makroregionální spolupráci v EU. Pohled na energetiku doplnil Václav Lebeda z útvaru pro evropské záležitosti ČEZ. Pomyslnou tečku za sérií přednášek učinil Volker Weiss (Schönherr Chamber).

Základy Dunajské strategii položily závěry Evropské rady v červnu 2009. Strategie je ve stádiu zrodu, v únoru proběhnou dvě klíčová zasedání - v Ulmu a Budapešti.

Vystoupení velvyslankyně Vicenové na akademické půdě je důkazem dobré spolupráce s College of Europe. Připomeňme vystoupení rektora College of Europe – profesora Paula Demareta – na téma Vzdělávání nové generace pro rozšířenou Evropu bez železné oponydne 3. prosince 2009 na neformálním kolokviu „20 let společně aneb srůstání Evropy“, které uspořádalo SZEU ve spolupráci s organizací Francophonie.

Foto: College of Europe

galerie


bruggy_debata_CoE_100128_2