česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malé a střední podniky budou mít své obhájce

Kdy: 25.05.2011, Kde: Brusel

Nová síť národních zmocněnců pro malé a střední podniky v zemích EU zahajuje činnost.

Místopředseda Evropské komise Antonio Tajani 25. května 2011 slavnostně zahájil činnost nově vytvořené sítě národních zmocněnců pro malé a střední podniky.

Úkolem zmocněnců je soustředit se a urychlit na národní úrovni akce podporující malé a střední podniky. Ty jsou v praxi ovlivňovány prakticky všemi politikami, počínaje daňovou a finanční, přes environmentální, standardizační po regulaci vzdělávání. Úkolem „pana či paní MSP“ bude mj. dohlížet na to, aby v jejich rámci nebyly malé a střední podniky nadbytečně zatěžovány a aby se mohly primárně soustředit na své podnikání.

Unie má také svého „pana MSP“. Je jím pan Daniel Calleja Crespo, zástupce generálního ředitele z generálního ředitelství pro podnikání a průmysl. Seznam dosud jmenovaných národních zmocněnců je k dispozici na webových stránkách Komise. Síť národních zmocněnců bude moci podrobněji monitorovat a koordinovat akce na podporu malých a středních podniků v EU.

Myšlenka národních zmocněnců se poprvé objevila ve sdělení EK o přezkumu Aktu pro malé podniky, které bylo přijato 23. února, a to v kapitole věnované posílení správy politiky pro malé a střední podniky.

Další informace:

Foto: EK