česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Martinů se stal novým zástupcem ředitele Europolu

Kdy: 20.10.2011, Kde: Lucemburk

Úspěch je dokladem, že Češi dokáží obstát i v tvrdé evropské konkurenci, uvedla velvyslankyně Vicenová.

Tisková zpráva Stálého zastoupení ČR při EU
Lucemburk, 20. října 2011

Rada Evropské unie ve čtvrtek 20. října 2011 formálně potvrdila jmenování Oldřicha Martinů zástupcem ředitele Evropského policejního úřadu (Europol). Jedním ze tří zástupců šéfa této unijní agentury byl bývalý prezident Policie ČR jmenován na čtyři roky – od 1. listopadu 2011 do 31. října 2015.

„Jde o další významný úspěch v prosazování Čechů na důležité posty v institucích Evropské unie. Češi v institucích dnes získali novou významnou posilu,“ řekla Milena Vicenová, velvyslankyně ČR při EU.

Martinů bude mít v Europolu na starosti organizaci a řízení, vnější záležitosti, bezpečnostní otázky, právní záležitosti, public relations, strategie a koncepce. Do výběrového řízení se spolu s ním přihlásilo téměř šedesát uchazečů.

„Kandidaturu Oldřicha Martinů podporovala česká vláda i jednotlivá ministerstva, a svůj díl práce při jejím prosazení jsme udělali i my na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu. Především je ale tento úspěch dokladem toho, že schopnosti a zkušenosti pana Martinů byly doceněny i na evropské úrovni. Je vidět, že Češi dokáží obstát i v tvrdé evropské konkurenci,“ dodala velvyslankyně Vicenová.

Úkolem Europolu, který sídlí v Haagu, je pomáhat členským státům EU v účinnější spolupráci především v boji se všemi formami mezinárodní kriminality včetně terorismu.

Foto: MV ČR