česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně seznámila zástupce krajů ČR s přípravou nové podoby kohezní politiky

Kdy: 06.12.2011, Kde: Brusel

Hlavním tématem další pravidelné schůzky Mileny Vicenové s reprezentanty regionů byl nový víceletý finanční rámec EU.

Zástupci Královehradeckého, Jihomoravského, Pardubického, Ústeckého, Zlínského a Středočeského kraje a též hlavního města Prahy se 6. prosince 2011 zúčastnili další pravidelné schůzky se stálou představitelkou ČR při EU Milenou Vicenovou. Hlavním tématem tentokrát byla politika soudržnosti a projednávání nových legislativních návrhů pro příští programové období 2014 - 2020.

Stálé zastoupení ČR při EU informovalo zástupce regionů o novinkách v nařízeních, jejichž návrh předložila Evropská komise na začátku října 2011, a to včetně předběžné pozice ČR k nejdůležitějším okruhům. Tématem bylo dále neformální zasedání ministrů zodpovědných za oblast politiky soudržnosti na konci listopadu v polské Poznani. V této souvislosti byla zmíněna i příprava zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) 16. prosince, která se bude věnovat výhradně tématu kohezní politiky.

Zástupci krajů získali též informace k aktuálnímu stavu čerpání v ČR či k problematice schvalování velkých projektů. Zmíněn byl též stav žádosti České republiky o částečné krytí povodňových škod z roku 2010, na jejichž základě získá Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský kraj přibližně 130 milionů korun, Liberecký a Ústecky pak téměř 270 milionů korun. V rámci debaty k meziregionální spolupráci byly též zmíněny aktuálně realizované či debatované makroregionální strategie.

Foto: Thierry Monasse