česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová jednala s europoslanci o vývoji v oblasti evropských daní

Kdy: 27.03.2012, Kde: Brusel

Setkání s českými členy EP se tentokrát zaměřilo hlavně na daň z finančních transakcí, pravidla korporátního zdanění a daně z úspor v zahraničí.

Na poslední vývoj v oblasti evropských daní, především pak na tři klíčová daňová témata, která se nacházejí v různých fázích projednávání na evropské úrovni, se v úterý 27. března zaměřilo již třetí setkání velvyslankyně Mileny Vicenové s českými europoslanci v roce 2012. Konkrétně měli účastníci setkání možnost živě prodiskutovat s experty Stálého zastoupení záležitost revize systému zdanění příjmů z úspor v zahraničí, návrh Komise týkající se harmonizace korporátního zdanění zacílený především na přeshraničně fungující skupiny a v neposlední řadě v současnosti velice často diskutovanou a problematickou záležitost navrhovaného zavedení daně z finančních transakcí.

Nebyla to však jediná témata tohoto setkání stálé představitelky ČR při EU s volenými zástupci ČR v europarlamentu. I tentokrát se podařilo detailně prodiskutovat celou řadu aktuálně projednávaných evropských otázek jak na úrovni Rady, tak v příslušných parlamentních výborech. Účastníci se tak podrobněji zabývali i směrnicí o energetické účinnosti, jejíž projednávání plánuje dánské předsednictví dokončit ještě do června 2012 a k níž byly předloženy v rámci projednávání v Evropském parlamentu tisíce pozměňovacích návrhů. Došlo také na aktuální zahraničněpolitická témata, zejména pak na poslední vývoj v Sýrii a Bělorusku. Na závěr setkání pak byla podána ještě informace ohledně dalších plánů dánského předsednictví ve věci projednávání tzv. patentového balíčku, u kterého se členským státům stále ještě nepodařilo nalézt dohodu o patentovém soudnictví, zejména pak v záležitosti sídla centrální divize patentového soudu.

Další setkání velvyslankyně Vicenové s českými členy Evropského parlamentu by se mělo uskutečnit v úterý 24. dubna 2012.

Foto: Karel Pazderka