česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová přivítala delegaci Svazu měst a obcí

Kdy: 21.11.2011, Kde: Brusel

Setkání se věnovalo nejaktuálnějším tématům včetně čerpání z evropských fondů.

Dvacítku zástupců veřejné samosprávy z ČR, zejména pak z pak z Prahy, Karlových Varů  a Chomutova, přivítala v pondělí 21. listopadu 2011 na Stálém zastoupení česká velvyslankyně při EU Milena Vicenová. Delegace Svazu měst a obcí ČR přijela do Bruselu na dvoudenní pracovní cestu na pozvání poslance Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka.

Velvyslankyně a její kolegové ze Stálého zastoupení během dvouhodinového setkání skupinu seznámili nejprve s nejaktuálnějšími  tématy, které jsou na evropské úrovni diskutovány (ekonomická krize, víceletý finanční rámec EU na léta 2014-2020), dále pak s rolí Stálého zastoupení ČR při EU při projednávání a schvalování evropské legislativy a o stavu čerpání ČR z evropských fondů v rámci finančního období 2007–2013.

Při této příležitosti byla skupina také podrobně informována o stavu příprav rámce EU po roce 2013 pro oblast kohezní politiky se zaměřením na projednávanou legislativu. Nemalá část setkání pak byla věnována praktickým problémům, se kterými se musí veřejná samospráva v ČR potýkat při čerpání ze strukturálních fondů v současném programovacím období a které ohrožují její absorpční kapacitu při čerpání.

Foto: SZEU

galerie


gallery