česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová přivítala české členy EHSV

Kdy: 18.01.2012, Kde: Brusel

Stálá představitelka ČR při EU podtrhla význam spolupráce s českými zástupci v Evropském hospodářském a sociálním výboru při prosazování zájmů České republiky.

Na pozvání stálé představitelky ČR při EU velvyslankyně Mileny Vicenové se dne 18. ledna 2012 uskutečnilo další setkání se zástupci ČR v Evropské hospodářském a sociálním výboru a českou podnikatelskou reprezentací CEBRE.

Velvyslankyně ve svém úvodním proslovu zhodnotila uplynulý rok, který byl plný hospodářsko-politických událostí s výrazným dopadem jak na Evropskou unii, tak na Českou republiku, a který pro ČR skončil smutnou tečkou – úmrtím bývalého prezidenta Václava Havla. Velvyslankyně dále připomněla, že ani letošní rok nebude kvůli neutěšené hospodářské situaci jednoduchý. V této souvislosti podtrhla význam spolupráce s českými zástupci v Evropském hospodářském a sociálním výboru při prosazování národních zájmů České republiky.

Velvyslanec ve Výboru stálých zástupců I Jakub Dürr pak informoval o aktuálních agendách v oblasti jednotného vnitřního trhu, sociální politiky a zaměstnanosti, vědy a výzkumu, veřejného zdraví, vzdělávání a kultury, autorského práva, společné zemědělské politiky a životního prostředí. Velvyslankyně Vicenová pak doplnila informace týkající se finančních záležitosti, zejména jednání o novém víceletém finančním rámci a o politice soudržnosti.

Diplomaté Stálého zastoupení ČR, čeští zástupci v Evropském hospodářském a sociálním výboru a zástupci CEBRE pak diskutovali o aktuálních unijních tématech. Shodli se, že takováto setkávání jsou užitečná pro neformální výměnu názorů v rámci koordinace pozic jednotlivých institucí EU a že v nich budou pokračovat i v budoucnu.