česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Vicenová seznámila europoslance s prorůstovou strategií

Kdy: 29.05.2012, Kde: Brusel

Opatření na podporu hospodářského růstu dominovala dalšímu setkání stálé představitelky ČR při EU s českými poslanci europarlamentu.

Jak podpořit hospodářský růst, aby Evropská unie překonala současnou krizi? Touto otázkou se zabývaly nejen hlavy států a vlád zemí sedmadvacítky na mimořádné Evropské radě 23. května 2012, ale o necelý týden později i účastníci schůzky na Stálém zastoupení ČR při EU, na kterou velvyslankyně Milena Vicenová pozvala české členy Evropského parlamentu.

Letošní páté setkání velvyslankyně Vicenové s českými europoslanci se zaměřilo právě na výsledky neformálního zasedání premiérů a prezidentů EU a na přípravu červnového zasedání Evropské rady, které se bude soustředit i na otázky podpory ekonomického růstu a tvorby pracovních míst. Výchozím návrhem současných debat o podpoře růstu je především prohlášení Evropské komise u příležitosti Dne Evropy, přičemž klíčové rozhodnutí by měla přinést právě červnová Evropská rada.

Europoslanci byli dále podrobně informováni o vývoji v projednávání víceletého finančního rámce EU po roce 2013 za dánského předsednictví v Radě EU a o plánech nastupujícího kyperského předsednictví. Účastníci detailněji diskutovali i o prohloubení obchodních vztahů s klíčovými ekonomickými partnery EU. Konkrétně šlo o přípravu dohody EU-Japonsko a probíhající vyjednávání o dohodě EU-Kanada, které vstupuje do své závěrečné fáze.

Další setkání velvyslankyně ČR při EU Mileny Vicenové s europoslanci se uskuteční 19. června.

Foto: Diana Černáková