česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt „Join Us - Support Me“

Ve dnech 25. – 29. září se v Bruselu sešly děti ve věku 12 – 15 let v doprovodu svých učitelů z Rumunska, Itálie, Slovenska a Estonska v rámci projektu „Join us – support me“.  Jde o mezinárodní projekt financovaný z programu Erasmus+ na podporu začleňování dětí se zvláštními vzdělávacími potřebami do většinových tříd v základním školství prostřednictvím sportu a hudby.
 

Projekt, jehož časový rámec je na roky 2015 – 2018,  řeší potřebu rozvíjet model inkluzivního vzdělávání dětí s poruchami jako jsou dyslexie, lehká mozková dysfunkce - ADHD, autismus, apod. v souladu s aktivitami Evropské agentury pro zvláštní potřeby a inkluzivní vzdělávání. Akci organizovala členka konsorcia projektu, paní Vendulka Raymová z firmy Bohemia EU Planners.


V úterý 26. 9. se sešli účastníci projektu na Stálém zastoupení ČR při EU, kde je uvítal zástupce stálého představitele, velvyslanec Jaroslav Zajíček, který v rámci své úvodní řeči objasnil fungování Stálého zastoupení a jeho zasazení do práce evropských institucí. Čestným hostem na semináři byla eurokomisařka paní Věra Jourová, která dětem přiblížila agendu inkluze z pohledu Evropské komise, zmínila aktivity, které spadají v tomto ohledu do jejího portfolia a na konkrétních příkladech dětem objasnila důležitost a význam problematiky inkluze. O programu Erasmus+, ze kterého projekt Join us support me vychází a ze kterého je také financován, s dětmi hovořila paní Petra Goran z DG Education and Culture a fungování Evropského parlamentu vysvětlil pan Miloš Kučera ze SZ Brusel. Význam znalosti jazyků názorně a zábavnou formou předvedla paní Markéta Franková, vedoucí překladatelského oddělení Výboru regionů a Evropského hospodářského a sociálního výboru.


V průběhu celého týdne měly děti možnost navštívit Radu EU, Evropský parlament, Výbor regionů, Evropský hospodářský a sociální výbor, a další instituce a muzea, aby získaly představu o fungování EU. Slavnostní zakončení návštěvy Bruselu se odehrálo v pátek 29. září opět na Stálém zastoupení ČR při EU, kde byla dětem rozdána osvědčení o absolvování návštěvy Bruselu.

přílohy

Join Us logo 96 KB PDF (Acrobat dokument) 3.10.2017