česky  english 

rozšířené vyhledávání
dsc_1148
Foto: SZ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Sedmička je šťastné číslo“

Těmito slovy přivítal velvyslanec Martin Povejšil návštěvníky sedmé České Street Party. Ta stála opravdu pod šťastnou hvězdou. Letní počasí a bohatý hudební program přilákaly páteční večer 14. června 2013 do ulice rue Caroly na šest tisíc návštěvníků.

Největší česká akce pod širým bruselským nebem se konala již po sedmé. Ulicí rue Caroly zněla hudba českých interpretů Alžběty Kolečkářové, Michala Hrůzy a kapely Čankišou. Pomyslným vrcholem pak bylo vystoupení bubeníka a zpěváka Davida Kollera s kapelou.Zcela zaplněné prostranství před Stálým zastoupením ČR při EU bouřlivě aplaudovalo hitům jako „Nic není nastálo“ nebo „Černí andělé“ a nechtělo pustit Davida Kollera z koncertního podia.

Nejenom hudbou žila „Česká pouliční slavnost“. Již tradičně akci využily české kraje a města, aby nabídly to nejlepší ze svých lákadel ať už ve formě typických specialit, nápojů nebo kulturních a turistických tipů a upoutávek. Na jednotlivých stáncích mohli návštěvníci soutěžit o tzv. regionální hvězdy a získat tak zajímavé ceny. Vedle regionálních zastoupení se návštěvníkům prezentovaly také v Bruselu působící české organizace: České centrum Brusel, Česká styčná kancelář pro výzkum a vývoj CZELO a Czech Tourism Benelux.

Ohlas zaznamenala také výstava fotografií věnovaná ničivým povodním, které v uplynulých týdnech zasáhly Českou republiku. Návštěvníci Street Party měli možnost pomoci postiženým oblastem prostřednictvím sbírky společnosti Člověk v tísni a speciálního konta SOS Povodně 2013.

O atmosféře sedmé České Street Party se můžete přesvědčit v připojené fotogalerii.

Na zdárném průběhu letošního ročníku se podílely: Hlavní město Praha, Jihomoravský, Karlovarský, Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Ústecký, Královéhradecký kraj a kraj Vysočina, města Pardubice a Kladno, organizace CzechTourism, CZELO, České centrum Brusel a Stálé zastoupení ČR při EU, na jehož domovské adrese se akce tradičně koná.

Sedmá česká Street Party se uskutečnila za laskavé podpory společností ČEZ a.s. a ŠKODA AUTO – Škoda import Belgium a díky souhlasu a pochopení městské části Ixelles Brusel.

 

Předchozí ročníky:

Galerie


7. Czech Street Party