english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Česká nej v Talsi

Dne 2. září 2009 se uskutečnila již šestá letošní prezentace výstavy Česká nej, která tentokrát navštívila město Talsi. Výstava, již slavnostně otevřel zástupce velvyslance Pavel Šusták společně se starostou města, bude ke shlédnutí v Obchodním centru Talsi do poloviny října.

Výstava Česká nej byla prezentována v tomto roce již několikrát – v Rize samostatně v budově Rižského magistrátu a jako doprovodná akce při prezentaci priorit CZ PRES v Domě EK a v rámci Českého večera ve firmě Skrivanek Baltic. V regionech jsme výstavu prezentovali ve městech Jékabpils v rámci Českých kulturních dnů a Césis u příležitosti koncertu Novoměstského orchestru.

Ve městě Talsi, které je naším dlouhodobým partnerem (viz podrobně náš TIC, č.j.318/2009), jsme v červenci prezentovali výstavu Czech Press Photo 2008 a pro velký ohlas u vedení města i místních obyvatel jsme dohodli pokračování kulturní spolupráce formou další výstavy. Výstava Česká nej opět probíhá v obchodním domě, což jí zaručuje, stejně jako u předchozí výstavy, značný počet návštěvníků. Ve spolupráci s místní radnicí v den zahájení výstavu navštívilo několik desítek dětí místních škol v doprovodu učitelů, u nichž měla, podle slov pracovníků vedení domu, velkou odezvu.

Na zahájení promluvil P. Šusták a starosta města, kteří vyzdvihli popularizátorský  charakter výstavy, díky němuž se naši evropští partneři mohou seznámit s duchovním i hmotným potenciálem „malého velkého“ národa. Oba řečníci jsou ve svých funkcích velmi krátce, a proto si slíbili, že další příležitosti setkání při prezentaci české kultury ve městě na sebe nenechají dlouho čekat. V rámci výstavy byla k distribuci připravena i řada tiskovin a propagačních materiálů o ČR.