english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dar velvyslanectví k výuce češtiny v Centru bohemistiky a polonistiky na Lotyšské univerzitě

7. října předala velvyslankyně Jana Hynková příspěvek Velvyslanectví České republiky k výuce češtiny na Lotyšské univerzitě (LU) v Rize – učebnice, odborné knihy, českou beletrii. Zároveň prezentovala studentům priority české zahraniční politiky a setkala se s představiteli univerzity.

Velvyslankyně spolu se svojí zástupkyní Martou Huškovou navštívila Centrum na Fakultě humanitárních věd u příležitosti Evropského dne jazyků. Byla přítomna hodině češtiny pod vedením docentky Centra paní Naděždy Kopolovecy a za účasti vedoucího Oddělení rusistiky a slavistiky pana Igora Koškina. V rámci hodiny prezentovala velvyslankyně českou zahraniční politiku a její vize a priority a vedla dialog se studenty.

V závěru, za účasti prorektorky LU paní Iny Druviete a děkanky Fakulty humanitních věd paní Indry Karapetjany, předala velvyslankyně Centru slavnostně dar velvyslanectví – soubor učebnic, cvičebnic a odborných publikací k výuce češtiny a dále rovněž nejnovější českou beletrii v češtině i v lotyšských překladech. Knihy budou sloužit studentům k dalšímu studiu.

Český jazyk se vyučuje na LU od roku 1997 v bakalářském studiu. Zájemci o výuku češtiny naleznou podrobnější informace zde.

CBP LU 1

CBP LU 1

CBP LU 2

CBP LU 2

CBP LU 3

CBP LU 3

CBP LU 4

CBP LU 4

CBP LU 5

CBP LU 5

CBP LU 6

CBP LU 6