english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace na téma ČR, EU a vzájemné česko-lotyšské vztahy na Státním gymnáziu v Bausce

U příležitosti výročí vstupu Česka a Lotyšska do EU, Dne Evropy a v rámci aktivit Zastoupení Evropské Komise v Lotyšsku „Back to School“ navštívila dne 28. 4. první tajemnice velvyslanectví Marta Hušková Státní gymnázium v Bausce, aby představila Českou republiku, její roli v EU a přiblížila česko-lotyšské politické, kulturní i ekonomické vztahy.

U příležitosti blížícího se výročí vstupu České republiky a Lotyšské republiky do Evropské unie 1. května 2004 a Dne Evropy 9. května, i v rámci aktivity Zastoupení EK v Lotyšsku „Back to School“ představila M. Hušková atraktivním způsobem svou zemi a zapojila mladé lidi do interaktivní konverzace. Ve své prezentaci mluvila zástupkyně velvyslankyně o České republice, zmínila vazby mezi Českou republikou a Lotyšskem v oblasti politiky, kultury, cestovního ruchu i hospodářské spolupráce.

Žáci gymnázia se aktivně zapojili do besedy a odpovídali na otázky týkající se zeměpisných, ekonomických a kulturních reálií České republiky. Po skončení prezentace využili mnozí žáci možnosti položit své otázky, které se týkaly nejen tématu prezentace, ale také možností studia v ČR či práce velvyslanectví ČR v Lotyšsku.

Poté následovalo setkání se zástupci radnice v Bausce, na kterém se diskutovalo o možné spolupráci mezi velvyslanectvím a městem v rámci nadcházejícího českého předsednictví EU ve druhé polovině roku 2022. Výběr Bausky pro tuto prezentaci nebyla náhoda. Bauska je jednak aktivním partnerským městem českého Náchoda a jednak se na rekonstrukci hradu Bauska, dominanty města a důležité lotyšské památky, významně podíleli čeští odborníci, architekt Miloslav Hanzl a restaurátor Miloš Gavenda.

Prezentace

Prezentace

Prezentace

Prezentace

Státní gymnázium Bauska

Státní gymnázium Bauska