english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Moravští vinaři v Rize

Dne 20. září 2016 se uskutečnila v prostorách a pod záštitou Velvyslanectví ČR v Rize prezentace moravských vinařských společností Templářské sklepy Čejkovice a Vinařství Reisten.

Moravští vinaři pod vedením profesionálního someliéra seznámili lotyšskou odbornou veřejnost a zástupce importních a distributorských firem, pozvaných Velvyslanectvím ČR v Rize na řízenou degustaci moravských odrůd, s historií, současnou situací a perspektivami moravského a českého vinařství.

Zástupci moravských vinařských společností, kteří na svou prezentaci do Rigy přicestovali  v rámci své pobaltské mise z litevského Vilniusu, pokračovali na druhý den za stejným účelem do estonského Tallinu.

Zmíněná událost byla první svého druhu v Rize. Na základě prvních ohlasů lotyšských zástupců potenciálních odběratelů je možno vnímat tuto akci jako první krok k uplatnění moravského a českého vinařství v budoucnu na silně konkurenčním lotyšském trhu.  Velvyslanectví ČR v Rize již zahájilo přípravu konkrétních jednání pro moravské výrobce vín přímo v sídlech lotyšských potenciálních odběratelů. Zmíněná jednání jsou plánována v časovém horizontu 1. čtvrtletí 2017. 

 

Vítězslav Schwarz                                                                                                                                                                                                                                                                zástupce vedoucího úřadu, Velvyslanectví České republiky v Rize