english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lotyšsko vybírá dodavatele hasicích vozů

Národní bezpečnostní agentura Lotyšska vypsala nový tendr na nákup hasicích vozů. Jedná se o dlouho očekávanou zakázku, která by měla v nejbližší době doplnit lotyšský vozový park hasicích vozů.
 

Výběrové řízení na nákup nových hasičských a záchranných vozidel s vybavením bylo vypsáno v červenci 2020 s termínem podání přihlášek k 17. 8. 2020. Vítězem soutěže bude zájemce, který podle zadaných kritérií předloží nejvýhodnější nabídku. Smlouva s vybraným dodavatelem bude uzavřena na 3 roky a výdaje budou z velké části pokryty z finančích nástrojů EU.

Všechny potřebné informace jsou k nalezení na stránce lotyšského Elektronického systému zadávání zakázek pod registračním číslem IeM NVA 2020/24.

Zadání, které by mohlo hrát do karet českým výrobcům

Lotyšsko mívá specifické nároky na záchrannou techniku vzhledem k terénu svého území, které se z velké části rozkládá na měkkém písečném podloží. V Lotyšsku se navíc nachází velké plochy lesů, které jsou v letních měsících přes severské přímořské klima náchylné na lesní požáry. Charakteristické pro tuto pobaltskou zemi jsou i méně dostupné odlehlé vesnice, ke kterým nezřídka vedou jen prašné cesty.

 

Marta Hušková, ekonomická diplomatka ZÚ Riga